Přeskočit na hlavní obsah

Síla vloček

Ovesné vločky jsem zařadila do svého jídelníčku asi před půl rokem. Každý den je snídám. Nebojte se, nechroupu je samotné. To není opravdu žádná hitparáda. No, ale v kombinaci s banánem, medem a kokosovým mlékem, to je jiná písnička! Již staří Římané věděli, proč krmit žaludek vločkami. Zařazením ovesných vloček do každodenního jídelníčku snadno pomůžete svému zdraví i štíhlé linii, tak tedy s chutí do nich!



Proč právě oves?
V ovesných vločkách se skrývá 66 % sacharidů, 16 % hodnotných bílkovin (bílkoviny v ovesných vločkách se svým aminokyselinovým složením a vysokým podílem esenciálních aminokyselin blíží ideálnímu proteinu), 7 % tuku a 12-14 % vlákniny. To není ale zdaleka vše! Vločky jsou vynikajícím zdrojem vitamínů, zjeména pak vitamínů A, B1, B2, D, E, kyseliny listové a kyseliny pantothenové. Pokud trpíte na chudokrevnost jako já, jistě Vás potěší skutečnost, že obsahují vysoké množství železa. V zástupu za tímto kovem stojí vápník, draslík, fosfor, hořčík, zinek, měď a mangan. Vločky = zdravá bomba pro tělo.


 Vločky jsou velkým zdrojem energie, proto je více než dobré je konzumovat v dopoledních hodinách. Obsahují sacharidy, především škrob. Jeho trávení a vstřebávání probíhá pomalu, a proto jsou ovesné vločky zdrojem dlouho a rovnoměrně se uvolňující energie. Pokud Vás čeká fyzická újma, dopřejte si nálož vloček. Není tedy divu, že je tento pokrm v TOP 10 mezi kulturisty a sportovci. 


Oves je rovněž výborný pro děti ve vývinu. Budou po něm růst jako z vody!je také zdrojem posilujících látek při únavě, rekonvalescenci, je velmi vhodný pro rostoucí či vyčerpaný organismus. Oves je díky obsahu pomalu se uvolňujících sacharidů prevencí vzniku cukrovky a je vhodnou potravinou pro diabetiky.
Vločky mohou nabídnout kvantum jak stravitelné vlákniny, tak té nestravitelné. Tato kombinace působí preventivně proti zácpě , rakovině střev. Oves má léčebné účinky na sliznici žaludku a dělá divy při poruchách trávení.

Skákal pes, přes oves a věděl proč :-) Máte rádi vločky?


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Dopis mému budoucímu "JÁ"

Ahoj Radu (vím, že se necítíš dobře v oslovení Radko, tak píšu "Radu"), pamatuješ, jak jsi byla skeptická a nedůvěřivá sama k sobě? Jak jsi nevěřila ve svůj vlastní úspěch a hodnoty? Vzpomínáš na to, jak jsi věřila řečem okolí? Jak jsi nebyla sama sebou? Jen jsi se škatulkovala a chtěla být nejlepší. A vidíš? Vidíš, jak daleko jsi to dotáhla? Te už se cítíš být opravdu ženou - jak uvnitř, tak navenek. Odložila jsi toho kluka do pozadí a dovoluješ si být krásná. Protože ty jsi. A jsi taky moc zajímavá. Každá žena, bytost je. Našla jsi se v psaní. Dovolila jsi prostoupit svoji přirozenost navenek skrze psané slovo. Už nemáš potřebu být přede všemi hezká. Umíš říci "ne". Víš, že okolí se prostřednictvím tebe jen zrcadlí. A hodně se ti ulevilo viď? Víc a víc věříš v sílu lásky a umíš žít okamžikem. Jsi sama sobě největším učitelem, přítelem a láskou. Víš, že nemusíš nikomu nic dokazovat. Umíš žít naplno a opravdově dýchat. Ale byla to cesta, viď? Nestydíš se z

PAN JÁTRO A SLEČNA ŽLUČNÍK :-)

Játra a žlučník jsou kamarádi na život a na smrt, ba co více, jsou to životní partneři :-)  K čemu máme v těle játra? Játra váží cca 1,5kg, jsou hnědočervená a mají dva laloky. Plní přes 500 různých funkcí ( opravdu, nekecám :-) a dokáží regenerovat svou tkáň. Játra hromadí krev, v níž jsou obsaženy minerály, vitamíny a ostatní živiny. Všechna krev ze žaludku a vnitřností protéká játry a přijímá živiny. Játra absorbují a ukládají tuky, cukry, bílkoviny z naší stravy, které se pak v těle přemění na energii nebo se schovají do zásoby. Bílkoviny jsou štěpeny na aminokyseliny. Játra vyrábějí žluč, která se ukládá ve žlučníku. Jelikož filtrují krev, tak odstraňují jedy, toxiny, drogy, chemikálie z těla a štěpí je, aby mohly být vyloučeny.  A s čím se vytáhne žlučník ? Ve žlučníku se hromadí žluč vyrobená játry. Žluč štěpí tuky v potravě. Žluč také podporuje peristaltiku tlustého střeva.  Co když to nefunguje tak, jak má? Fyzické projevy  – nevolnost, zvracení,

Mladé ženy si neholí stehna?!

V průběhu léta probíhal můj velký, osobní průzkum. Nenápadně jsem si hrála na pozorovatele ženských nohou. Mé zjištění bylo bez nadsázky šokující. České ženy si z valné většiny holí nohy do výšky kolen. A co potom? Prales! Depilace, epilace, žiletky či vosk Já sama se mohu řadit do skupiny úchylů, kteří nesnáší chlupy . Vskutku. Neumím si představit ani fakt, že by si můj muž neholil porost v podpaží. Na druhou stranu jsem si vědoma toho, že je to pro mnoho žen sexy (což nechápu, jelikož smradlavé litry potu přestávají být přitažlivé ihned po zachycení v podpažním porostu). Vím, že jsem opravdu "lehce" vybočující z řady, jelikož se mi příčí i chlupatá hruď plná muněk. Omlouvám se, ale to nelze! Moje matka by mi záhy oponovala, jelikož pro ní - čím víc chlupatější muž, tím víc Adidas- bohudík ne vše se dědí! :-)) Vraťme se ale zpět k ženám, dívkám a možná v dnešní době i holčičkám . Je nad slunce jasné, že nohy jako laňka chce mít každá. Ovšem jsou li chlu